مرکز آموزش بازرگانی

تاکید بر حضور پررنگ شرکت های ایرانی در نمایشگاه های صادرات-واردات استان یون نان - چین

به گزارش روابط عمومی اتاق ایران، در این دیدار، علی اصغر فرشچی مدیرکل آسیا و اقیانوسیه معاونت بین الملل اتاق ایران، ضمن معرفی اتاق ایران به عنوان پارلمان بخش خصوصی کشور اظهار داشت: اگر برای همکاری با بخش خصوصی به ایران آمده اید، پس به اتاق ایران خوش آمدید.

مدیرکل آسیا و اقیانوسیه معاونت بین الملل اتاق ایران تاکید کرد: برگزاری نمایشگاه های اختصاصی در شناسایی تجار و گسترش مناسبات تجاری دو جانبه نقش به سزایی دارد.

فرشچی اعلام کرد: اتاق ایران آماده هرگونه همکاری و ارائه خدمات و اطلاعات برای معرفی و شناسایی تجار ایرانی، ظرفیت ها و توانمندی های ایران و همچنین ترغیب و تشویق بازرگانان ایرانی برای حضور در نمایشگاه های بین المللی است.

وی خواستار در اختیار قرار دادن یک غرفه به عنوان پاوویون اتاق ایران برای معرفی و حمایت شرکت های ایرانی در این نمایشگاه شد.

در ادامه این دیدار، لیانگ هو مدیرکل سازمان بازرگانی استان یون نان چین اظهار داشت: بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی صادرات  واردات همزمان با کشورهای آ سه آن از تاریخ بیست و سوم تا بیست و هشتم خرداد ماه سال جاری در یون نان  چین برگزار خواهد شد.

لیانگ هو ادامه داد: شرکت های ایرانی 5 سال به صورت مداوم در این نمایشگاه حضور فعال داشته اند و 32 غرفه در زمینه های فرش، صنایع دستی، خشکبار، زعفران، خرما و نقره جات در این نمایشگاه برپا کرده اند.

مدیرکل سازمان بازرگانی استان یون نان چین افزود: 74 کشور در این نمایشگاه شرکت خواهند کرد و 350 هزار متر مکعب وسعت فقط سالن های این نمایشگاه است. در حال حاضر با دیگر کشورها هم جهت حضور در این نمایشگاه در حال مذاکره و رایزنی هستیم.

وی خواستار همکاری و مساعدت اتاق بازرگانی ایران برای حضور پررنگ شرکت های ایرانی در نمایشگاه های صادرات-واردات استان یون نان- چین شد.